Іноземні інвестиції

Протягом останніх років Івано-Франківська область посідає провідні місця у рейтингу інвестиційної привабливості регіонів України. За обсягом іноземних інвестицій на одного жителя область займає 5 місце в Україні.

Загальний обсяг залучених з початку інвестування в економіку області прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) становить 858,7 млн. дол. США, що у розрахунку на одну особу склало 625,6 дол. США.

Інвестиції надійшли від нерезидентів із 52 країн світу. Пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини належить країнам Європейського Союзу. З країн ЄС внесено 789,6 млн.дол. США інвестицій, з інших країн світу – 69,1 млн. дол. США.

Надходження іноземних інвестицій за країнами походження 

Іноземні інвестори вкладали капітал переважно у підприємства промисловості, куди спрямовано 648 млн. дол. США.

Прямі іноземні інвестиції за видами економічної діяльності

Основні підприємства з іноземними інвестиціями

В результаті успішної співпраці з іноземними інвесторами в області споруджено або технологічно оновлено низку нових виробничих потужностей, зокрема: виробництво автоматичних пральних машин (ТОВ "Електролюкс Україна"), виготовлення паркету і виробів зі зрощених щитів дерев’яних (ТОВ "Солід Україна"), виробництво паперових конвертів (ТОВ "Куверт Україна") в м. Івано-Франківськ; виготовлення електрокабельної продукції для легкових автомобілів (ТОВ "ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ") в м. Коломия; виробництво хлору і каустичної соди, виробництво суспензійного полівінілхлориду (ТОВ "Карпатнафтохім"), виготовлення тафтингового покриття (ТОВ "Синтелон УА"), виготовлення пластмасових труб (ТОВ "Калуський трубний завод"), виробництво залізобетонних конструкцій в (ТОВ "3 Бетони"), виробництво лінолеуму (ТОВ "ТаркетВінісін") і виготовлення шпалер (ТОВ "Синтра") в м. Калуші; виробництво виробів з дроту методом контактного зварювання (ТОВ "Дена Метал Україна") в Тисменицькому районі; виробництво ламінованих деревостружкових плит у Брошнівській філії ТОВ "Кроно Україна"; введено в експлуатацію тваринницькі комплекси та біогазовий завод потужністю 1,1 МВт у ТОВ "Гудвеллі Україна", елеватори для зберігання зерна, сонячну електростанцію "Богородчанська-1" та багато інших об’єктів.

Основні іноземні інвестори економіки області

Пріоритетні сфери для інвестування

  • Альтернативна енергетика та енергозберігаючі технології
  • Інформаційні технології
  • Машинобудування, хімічна, деревообробна, легка промисловість
  • Сільське господарство, харчова переробна промисловість
  • Туристично-рекреаційний комплекс