Інноваційна діяльність

Інноваційною діяльністю в області займається 28 підприємств або 21,2% від обстежених промислових підприємств (в середньому по Україні 16,4%). Для підвищення технічного і технологічного рівня виробництва на підприємствах області.

  • Впроваджено 20 нових технологічних процесів
  • Освоєно 55 найменувань інноваційних видів продукції

Загальна сума витрат на впровадження інноваційних проектів склала 146,2 млн. гривень

Інфраструктура з підтримки інновацій в області налічує понад 20 учасників, до якої входять, у переважній більшості, підрозділи вищих навчальних закладів області, науково-дослідні інститути, науково-виробничі компанії, громадські організації та інші суб’єкти.

Промприлад.Реновація

promprylad.ua

Промприлад.Реновація – інноваційний центр на базі старого заводу, який працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки та урбаністики, сучасного мистецтва та освіти. Промприлад.Реновація – перший імпакт-інвестиційний проект країни, названий Atlantic Council «найбільш вражаючим проектом громадянського суспільства». Проект започаткований платформою Тепле Місто, вже пройшов якісну міжнародну експертизу та внесений в стратегію розвитку Івано-Франківська.

Промприлад.Реновація переможець в номінації Економічний розвиток конкурсу Partnership for Sustainability Award від Глобального договору ООН в Україні. Проект було представлено на міжнародних зустрічах в Давосі, Лондоні, Стенфорді, Канаді та Варшаві. На даний момент залучено 5 млн. дол. США та ревіталізовано 5800 м2 площ на території заводу. До проекту вже долучилось 25 міжнародних та українських організацій, а також понад 400 приватних інвесторів.

Наукове містечко "Нова енергія"

newenergy.if.ua

Наукове містечко працює при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Мета діяльності – сприяти поширенню знань про науку, породжувати інтерес до неї та до технологій. Сьогодні це сучасна платформа для отримання знань та повноцінний розважальний навчально-тренінговий комплекс для дітей, молоді та дорослих, де вони можуть ознайомитися з науковими досягненнями, новими розробками та новітніми технологіями у сфері енергетики, відновних джерел енергії (енергії сонця, води, вітру тощо). Головний вектор навчань та тренінгів – це роль енергії та енергоресурсів у житті людини.

Додатково при Науковому містечку створено постійно діючий консультаційний пункт з питань енергоефективності та енергозаощадження, де професори та доценти університету проводять тематичні майстер-класи та тренінги.

Науковий парк "Прикарпатський університет"

nauka.pnu.edu.ua

Основними напрямами діяльності Наукового парку "Прикарпатський університет" є енергозберігаючі технології, нанотехнології; біотехнології; інформаційні технології. Ряд проектів Наукового парку включено до Стратегії розвитку м. Івано-Франківська, один з яких "Проведення конкурсу стартапів Науковим парком "Прикарпатський університет".

Центр "Агенти змін"

agentyzmin.pnu.edu.ua

Центр "Агенти змін" – це унікальна інноваційна платформа для комерціалізації наукових розробок через проектний підхід, для підготовки кадрів з управління проектами через систему дуальної освіти, середовище впровадження інноваційних інструментів комунікації. Центр створено завдяки успішній реалізації проекту "Створення проектно-освітнього центру розвитку інновацій та інвестицій в регіоні" у рамках програми Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Інноваційна економіка та інвестиції" за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС.