Інвестиційні стимули

Законодавство України забезпечує не тільки державні гарантії захисту інвестицій, а й різноманітні інструменти стимулювання інвестиційної діяльності. На загальнодержавному рівні це звільнення від сплати податку на додану вартість і податку на прибуток у випадках, які визначає Податковий кодекс України і звільнення від оподаткування ввізним митом у випадках, які визначає Митний кодекс України.

Крім того на місцевому рівні інвесторам можуть встановлюватись пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, податку на землю, сплати орендної плати на землю. Cтавки місцевих податків та зборів, встановлені органами місцевого самоврядування, представлені на веб-сайті Державної фіскальної служби України.

Якщо інвестори ведуть свою діяльність на території індустріальних парків вони отримують у відповідності до Закону України «Про індустріальні парки» наступні переваги: звільнення від сплати ввізного мита при ввезенні обладнання та комплектуючих до нього, матеріалів, що не виробляються в Україні, і ввозяться з метою облаштування індустріального парку та здійснення господарської діяльності в його межах; звільнення від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні до відповідного місцевого бюджету до 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта).