Інформаційні технології

В області в ІТ-сфері працює понад 2000 спеціалістів та приблизно 50 компаній, переважна більшість яких займається аутсорсингом. У м. Івано-Франківськ існує ІТ-кластер та регіональний підрозділ 1991 Open Data Incubator.

2000 спеціалістів

50 компаній

Івано-Франківський ІТ-кластер — добровільна, незалежна, неприбуткова громадська організація, яка об’єднує ІТ-фахівців Івано-Франківська та створена для сприяння у формуванні конкурентоспроможної національної індустрії інформаційних технологій міста. Основні цілі: сприяння розвитку ІТ як пріоритетної галузі області, презентування та представлення інтересів ІТ галузі в області, розвиток співпраці та інтеграція закладів освіти для вирішення практичних задач, створення комфортних умов та середовища для ІТ спеціалістів, тощо.
Веб-сайт: http://it-cluster.if.ua/

1991 Open Data Incubator Ivano-Frankivsk — перший в Україні некомерційний інкубатор, який допомагає перетворити тонни відкритих державних даних на реальні стартапи, що надають сервіси українським громадянам, підприємствам та державним органам. Інкубатор шукає проекти, що можуть змінити державне управління на місцевому рівні за допомогою використання відкритих даних, гарантують державну підтримку.
Веб-сайт: http://1991.vc/if/

IT Rally — найбільша щорічна ІТ-конференція в Івано-Франківську. Проходить навесні. Початківці мають гарну можливість познайомитись з потенційними роботодавцями.
Веб-сайт: https://dou.ua/calendar/10757/

StartupCamp — щорічна масштабна ІТ-конференція, на якій успішні глобальні стартапи України діляться досвідом та надихаючими історіями свого успіху.
Веб-сайт: http://startupcamp.if.ua/

Design Village — конференція присвячена UX та UI-дизайну, брендингу, каліграфії, соціальним постерам, роботі з клієнтами та керуванню проектами.
Веб-сайт: http://designvillage.com.ua/

IT Вечорниці — серія івентів. Мета — сформувати спільноту людей, які будуть регулярно зустрічатись і обговорювати останні технології, ділитись досвідом їх використання.
Веб-сайт: https://www.facebook.com/groups/1704394919783732/

Освіта в IT-сфері

ІТ-спеціалістів готують такі навчальні заклади:

  • Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника"
  • Івано-Франківський університет права ім. Короля Данила Галицького
  • ПВНЗ "Галицька академія"
  • Коледж електронних приладів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу
  • Івано-Франківський фінансово-комерційний кооперативний коледж імені С. Граната
  • Калуський коледж економіки, права та інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Знання та навички у ІТ-сфері можна здобути на комерційних курсах:

  • ІТ Cluster Академія
  • Академія Програмування