Державна фінансова підтримка для українських експортерів

          Українським експортерам під час дії воєнного стану особливо не вистачає фінансових ресурсів, вони потребують кредитної підтримки. Інструмент Експортно-кредитного агентства (далі – ЕКА) вирішує цю проблему, держава виступає гарантом повернення виданих позик на виконання зовнішньоекономічних договорів, що робить банківські кредити доступнішими для українських експортерів.

           У 2022 році таку підтримку отримали 35 експортерів на суму близько 248 млн. грн, з них через портал «Експортний напрям Дія. Бізнес» отримали 34 експортери, яким видано кредити на майже 138 млн грн.

          Довідково:       Приватне акціонерне товариство «Експортно–кредитне агентство» створене з метою стимулювання масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження  відповідно до Закону України від 20.12.2016 № 1792-VIII «Про фінансові механізми стимулювання експертної діяльності».

 Предметом діяльності товариства є:

1) страхування та перестрахування експортних кредитів;

2) страхування та перестрахування факторингу;

3) страхування та перестрахування зовнішньоекономічних договорів (контрактів);

4) страхування та перестрахування прямих інвестицій з України;

5) страхування та перестрахування акредитивів;

6) страхування та перестрахування договірних банківських гарантій;

7) надання зустрічних гарантій банкам українських експортерів;

8) участь у реалізації програм часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами;

9) консультаційна діяльність;

10) інші види діяльності із страхування та перестрахування, що не суперечать меті діяльності ЕКА. 

      Діяльність ЕКА із страхування, перестрахування та гарантування здійснюється виключно щодо товарів, робіт, послуг українського походження та спрямовується на стимулювання виробництва та експорту таких товарів, робіт, послуг.

      Страхування експорту товарів здійснюється згідно з УКТ ЗЕД з урахуванням обмежень, встановлених статтею 8 Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту» в редакції від 24.03.2022.

ЕКА страхує:

- зовнішньоекономічний договір/експортний кредит/ банківську гарантію на суму до 150 млн грн;

- до 85% вартості зовнішньоекономічного договору.

БАНКИ-ПАРТНЕРИ ЕКА

АТ «Укрексімбанк»;

АБ «Укргазбанк»;

- Таскомбанк;

Кредитвест банк;

Ощадбанк;

Банк Альянс

Подати заявку на отримання доступного кредиту та ознайомитись із додатковою інформацією експортер може на порталі Експортний напрям Дія.Бізнес за цим посиланням або звернутись до ЕКА за контактами: тел.: +38(044)2062242, e-mail: info@eca.gov.ua.