Транспортна інфраструктура

Транспортна система області представлена залізничним, автомобільним та повітряним видами транспорту та є однією з найважливіших складових виробничої і соціальної інфраструктури Івано-Франківської області.

Щорічно всіма видами транспорту перевозиться понад:

  • 100 млн. пасажирів
  • 20 млн. тонн вантажів

Мережа автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення складає 4117,9 км, з них:

  • 1000,4 км дороги державного значення
  • 3117,5 км дороги місцевого значення

Територією області проходять національні автодороги Н-09, Н-10, Н-18. Вони пов’язані з європейською автомагістраллю Е50 (французький Брест – Ужгород, Закарпатська область – пропускний пункт Довжанський, Луганська область), яка проходить через північну частину області, поєднуючись із маршрутами Е40 (Венеція – Київ) та Е85 (Балтійське море – Чорне море).

Область має добре налагоджене міжобласне та міжнародне автобусне сполучення, зокрема, її територією проходять автобуси 46 міжнародних маршрутів до таких країн, як Італія, Польща, Чехія, Іспанія, Латвія, Молдова, Білорусь та понад 100 міжобласних.

Загальна протяжність залізниць становить 495,6 км. В області знаходиться 35 залізничних станцій. Густота залізниць – 35,5 км на 1000 км2. Основні залізничні вузли – Івано-Франківськ, Калуш, Коломия.

В обласному центрі функціонує Міжнародний аеропорт "Івано-Франківськ" пропускною здатністю 120 осіб/годину, який може приймати всі типи повітряних суден. За рік аеропортом прийнято та відправлено понад 110 тисяч пасажирів.

Аеропорт приймає та відправляє повітряні судна (обслуговує регулярні, чартерні, внутрішні, міжнародні пасажирські та літерні рейси і виконує функції запасного для аеропорту Львів), здійснює їх комерційне, наземне та технічне обслуговування, обслуговування пасажирів, багажу, пошти і вантажів. В аеропорту здійснюється митний та прикордонний контроль.

Розроблено концепцію розвитку аеропорту, який передбачає будівництво нової штучної злітно-посадкової смуги, реконструкцію аеровокзалу, а також встановлення нового навігаційного обладнання та спорудження диспетчерської вежі. Запланована сума інвестицій складає понад 73 млн. доларів США, з яких 45 млн. доларів США за рахунок коштів державного бюджету. Реалізація даного проекту дозволить виконувати рейси з аеропорту сучасними літаками типу В-737-800/900, А-320/321, що забезпечить інтерес великих авіакомпаній і як наслідок збільшиться обсяг перевезень пасажирів та вантажів через аеропорт. За умови успішної реалізації проекту аеропорт може стати переправною точкою між Азією та Європою.