Сільське господарство

Агропромисловий комплекс є важливою стратегічною галуззю економіки, який забезпечує продовольчу безпеку регіону та зайнятість сільського населення. Земельний фонд області складає 1392,7 тис. га, з них 630,5 тис. га займають сільськогосподарські угіддя, у тому числі 397,2 тис. га - рілля.

  • 1392,7 тис. га земельний фонд області
  • 630,5 тис. га займають сільськогосподарські угіддя

Загалом у сільському господарстві Івано-Франківщини працюють 861 сільськогосподарське підприємство, з яких 544 фермерські господарства та майже 260 тисяч особистих селянських господарств.

  • 861 сільськогосподарське підприємство
  • 260 тисяч особистих селянських господарств

В аграрному секторі Прикарпаття виробляється сільськогосподарської продукції на суму 6,1 млрд. грн. (по 3 млрд. грн. у рослинництві і тваринництві). За обсягом виробництва на 100 га сільськогосподарських угідь область займає чільні місця серед регіонів України.

Протягом останніх років аграрний сектор постійно нарощує обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. Аграрії три роки поспіль збирають найбільші урожаї зернових культур. Також досягнуто зростання валового збору овочів – 177,6 тис. тонн, що на 3,4 тис. тонн більше відповідного періоду минулого року, плодів та ягід – 60,7 тис. тонн (на 9,6 тис. тонн більше), сої – 88,6 тис. тонн (на 23,4 тис. тонн більше).

Усіма категоріями господарств за рік вироблено 129,8 тис. тонн м’яса (реалізовано на забій сільськогосподарських тварин у живій масі), що на 5,1 тис. тонн більше, ніж у попередньому році, 441,5 тис. тонн молока, 423,0 млн. штук яєць.

Для надання селянам послуг з обробітку землі, збирання врожаю, заготівлі овочів, плодів, м'яса та молока в регіоні функціонує 91 сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.

Завдяки залученню інвестицій у регіоні реалізуються проекти щодо створення нових і реконструкції існуючих виробничих потужностей агропромислових підприємств:

  • Підприємство з іноземними інвестиціями – товариство з обмеженою відповідальністю "Ґудвеллі Україна" (https://www.goodvalley.com) продовжує будівництво виробничого цеху комбікормів та силосів для зберігання зерна на 35 тис. м? в селі Тустань Галицького району.
  • Фермерське господарство "Персей - Агро" в селі Чесники Рогатинського району ввело в експлуатацію першу чергу сучасного тваринницького комплексу з утримання 2000 голів великої рогатої худоби із доїльно-молочним блоком.
  • Приватне підприємство "Агрофірма "Вільхівці" в місті Городенка продовжує будівництво третьої черги зернового елеватора ємкістю 47 тис. тонн зерна. Загальна ємкість елеватора складе 122 тис. тонн.
  • Фермерське господарство "Еко Беррі" впроваджує на території області інвестиційний проект з вирощування, зберігання та переробки органічної ягідної продукції (полуниця, малина, жимолость, смородина). У господарстві використовують крапельне зрошення полуниці, планують будівництво об'єкту із замороження плодів та ягід, тунелю шокової заморозки, ліній обробки та переробки продукції.

Найбільшими агропромисловими підприємствами Прикарпаття, які мають значну частку у загальному обсязі валового виробництва продукції сільського господарства, є: ТОВ "Ґудвеллі Україна" (https://www.goodvalley.com) (здійснює діяльність у галузі свинарства, вирощування зернових і технічних культур та сфері відновлювальних джерел енергії), ТОВ "Росан-Агро" (http://www.rosan-agro.com.ua) (у галузі свинарства), ПСП "Рідна земля", ФГ "Поточище", ФГ "Персей Агро", ФГ "Прометей", ТОВ АПФ "Родник Плюс" та СГВК ім. Грушевського (у галузі молочного скотарства), ФГ "Тиблевича" і "Торо" (у галузі м'ясного скотарства), філія "Городенківська птахофабрика" ПНВК "Інтербізнес", філія "Рогатинська птахофабрика" ПНВК "Інтербізнес", філія "Авангард" ПАТ "Агрохолдинг Авангард" (у галузі птахівництва), Філія "Перспектив" ПрАТ "Зернопродукт МХП", ТОВ "Захід-Агро МХП" та ТОВ "Штерн Агро" (займаються вирощуванням зернових та технічних культур), ПП "Аронія" та "Степан Мельничук" (здійснюють діяльність у галузі садівництва) та багато інших.